Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > Běžecká maratonská premiéra!

Běžecká maratonská premiéra!Datum konání:
28.4.2022

Jsou příběhy, které se dějí každý rok, a tak brzy zapadnou. A pak jsou příběhy, které vejdou do školní historie. Jeden z nich napsala 28. dubna 2022 desetičlenná běžecká štafeta Zdravky, která si odbyla premiéru na juniorském maratonu. Na krajské kolo do Jihlavy se sjelo 9 družstev, každé z nich zdolalo štafetovým způsobem 42,2 km.

Sestava ve složení: Tomas, Cymrykovyč, Škarková, Pernička, Králová, Strašil, Vrbková, Procházková, Valentová a Hansl doběhla po třech a půl hodinách do cíle devátá. Z vítězství se radovalo „nabušené“ novoměstské sportovní gymnázium, jehož dres oblékli výhradně atleti, lyžaři a biatlonisti. Kraj budou 8. května reprezentovat na mezinárodním Volkswagen Maratonu Praha.

„Chtěl bych všechny moc pochválit, do cíle jsme sice ve velké konkurenci doběhli devátí, ale třeba Zdenda Hansl na závěrečný úsek do konce života nezapomene. Fandil mu celý stadion a náš tým si s ním užil společnou cílovou rovinku. Vyzdvihl bych i přístup studentů, všichni bojovali jako lvi, často si sáhli na dno a pro tým se překonali. Měli jsme velmi mladé družstvo, které sbíralo zkušenosti do příštího roku. Okusili jsme, jaké to je poměřovat se s vrcholovými sportovci. Hlavně jsme devátí v Kraji Vysočina. Porazili jsme všechny, kteří se běhání báli, a že těch středních škol na Vysočině je,“ zhodnotil podařený den Jiří Bubák.

6. 5. 2022

Běžecká maratonská premiéra!
Běžecká maratonská premiéra!
Běžecká maratonská premiéra!
Běžecká maratonská premiéra!
Běžecká maratonská premiéra!
Běžecká maratonská premiéra!