Název projektu: Implementace Dlouhodobého záměru Kraje Vysočina
Název projektu: Implementace Dlouhodobého záměru Kraje Vysočina
Název projektu: VZDĚLÁVÁNÍ NEJEN V DISTANČNÍ VÝUCE – EDUCATION NOT ONLY IN DISTANCE LEARNING
Registrační číslo projektu: 2022-2-CZ01-KA210-VET-000100674
Datum zahájení projektu: 31. 8. 2023
Datum ukončení projektu: 30. 8. 2025
Cíl 1 - Výměna zkušeností s využíváním platformy Teams při vedení distanční výuky v období covidu
Pro naplnění tohoto cíle byly zvoleny aktivity KA1 a KA2. V klíčové aktivitě 1 projektu učitelé partnerských škol zpracují přehled situací, jak využívali jednotlivé nástroje platformy Teams při distanční výuce, a to formou on-line setkání a dotazníkového šetření. Výsledky klíčové aktivity 1 prezentují partneři při prvním setkání.
Cíl 2 – Vytvoření matice použití různých nástrojů platformy Teams pro různé fáze vyučovacího procesu
Tento cíl plní klíčové aktivity KA3 a KA4. Partneři v rámci aktivity KA3 zpracují matici možného použití jednotlivých nástrojů platformy Teams v různých fázích vyučovacího procesu (motivace, expozice, fixace, diagnóza, aplikace). Vytvořenou matici partneři finalizují na společném setkání (KA4).
Cíl 3 – Zpracování sad modelových příprav na vybraná odborná témata a otestování modelových sad při distanční výuce za aktivní účasti studentů partnerských škol
Na základě vytvořené matice zpracují pracovní týmy obou partnerů modelové ukázkové sady, které učitelé ověří při distanční výuce (KA5). Výsledky z výuky při použití modelových sad se vyhodnotí při setkání v rámci klíčové aktivity KA6.
Cíl 4 - Zpracování zkušeností z použití distanční výuky v různých fázích vyučovacího procesu
Partneři vytvoří přehled zásad pro použití distančního prostředí v různých fázích výuky (KA7) a finalizují je tak, aby odpovídali možnostem a pravidlům výuky v obou partnerských zemí (KA8).
Název projektu: VZDĚLÁVÁNÍ PRO BUDOUCNOST – EDUCATION FOR THE FUTURE
Registrační číslo: CZ.02.02.XX/22_003/0002757
Datum zahájení realizace projektu: 01. 01. 2023
Datum ukončení realizace projektu: 31. 12. 2024
Předpokládaná doba trvání projektu: 24 měsíců
Cílem projektu je zvýšit kvalitu, inkluzivitu a účinnost systémů vzdělávání a odborné přípravy a jejich relevantnosti pro trh práce, uznávání výsledků neformálního a informálního učení, a to s cílem podpořit získávání klíčových kompetencí včetně podnikatelských a digitálních dovedností. Aktivity projektu směřují k umožnění vzdělávání všech skupin žáků a studentů a zejména k podpoře znevýhodněných skupin.
Projekt je zaměřen na doplnění znalostí žáků v oblasti vzdělávání. Finančním zdrojem pro realizaci doučování potřebných žáků jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU.
Hlavním cílem projektu je, vhodnou formou motivovat žáky ke vzdělávání a sebeuvědomění si vlastní potřeby získávat nové informace prostřednictvím nabízeného doučování. Toto doučování je realizováno individuálně nebo skupině. Doučování bylo realizováno v průběhu 2. pololetí školního roku 2021/2022 a ve školním roce 2022/2023 a probíhá i ve školním roce 2023/2024.
Název projektu: Učíme se ze života pro život 2
Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0020364
Příjemce podpory: Kraj Vysočina
Partner projektu: SZŠ a VOŠZ Žďár nad Sázavou
Datum zahájení projektu: 15.02.2021
Datum ukončení projektu: 30.11.2023
STRUČNÝ POPIS PROJEKTU:
Cílem projektu je prostřednictvím komunit vzájemného učení, síťováním, vzájemným setkáváním a výměnou zkušeností zástupců základních a středních škol podpořit zvýšení kvality a efektivity pedagogického působení učitelů směrem k výuce obohacené o využívání aktivizačních a transferových nástrojů v rámci polytechnického vzdělávání, v oblasti ICT kompetencí a kompetencí v kreativitě a podnikání, ale i v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti. Tento přístup je předpokladem celkového zlepšení kvality výuky a rozvoje kompetencí a gramotností žáků. Projekt rovněž podporuje rovné příležitosti ve vzdělávání ve smyslu volby stylu výuky a vhodných inovativních nástrojů, které zohledňují specifika všech žáků.
Dalším cílem je podpora kariérového poradenství prostřednictvím pravidelného setkávání kariérových poradců a jejich výměnou zkušeností. Zaměříme se rovněž na systematickou podporu vedení škol, především v oblasti pedagogického leadershipu a řízení pedagogického procesu prostřednictvím Regionální leadership akademie, s dopadem na učení žáků a jejich well-being.
Název projektu: NOVÉ POJETÍ VÝUKY
Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0016317
Datum zahájení realizace projektu: 01. 01. 2020
Datum ukončení realizace projektu: 30. 12. 2021 (prodloužení projektu do 30. 6. 2022)
Celková doba realizace projektu: 30 měsíců
Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní
rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí, žáků a studentů, podpora extrakurikulárních/rozvojových
aktivit, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči žáků a studentů, spolupráce s veřejností.
PROJEKTOVÝ DEN VE ŠKOLE
Distanční výuka „jinak“
Ve dnech 3. a 4. 5. 2021 proběhla distanční výuka netradiční formou. Žáci 1. – 3. ročníků po oba dva dny plnili úkoly:
představení svého města/obce
pozvánka do svého bydliště
nafocení TOP 10 míst a vytvoření video slovníku
Uvedené úkoly zpracovali nejen česky, ale i anglicky, popř. německy, rusky.
Název projektu: Realizace zahraničních odborných praxí pro studenty vyšších odborných škol zdravotnických na Vysočině
Registrační číslo: 2018-1-CZ01-KA102-047220
Partnerská organizace: SZŠ a VOŠZ Žďár nad Sázavou
Datum zahájení realizace projektu: 01. 07. 2016
Datum ukončení realizace projektu: 28. 02. 2018
Celková doba realizace projektu: 20 měsíců
Projekt byl realizován ve spolupráci s ostatními zdravotnickými školami Kraje Vysočina. Cílem projektu bylo podpořit praktické dovednosti a posílit jazykové kompetence studentů VOŠ. Během tohoto projektu bylo realizováno několik zahraničních stáží, a to do Německa a do Anglie. Každou skupinu studentů doprovázel jeden odborný pedagog. Kromě získání nových zkušeností ve své odborné přípravě pro budoucí povolání získali motivaci do dalšího studia a bonusem bylo i obdržení potvrzení o praxi (Europass, ECVET).
Název projektu: Projek Edison
Datum zahájení realizace projektu: 10. 02. 2019
Datum ukončení realizace projektu: 17. 02. 2019
Celková doba realizace projektu: 1 týden
Projekt EDISON je vzdělávací projekt, který oživuje výuku a zvyšuje zájem studentů o studium anglického jazyka. Studenti se prostřednictvím stážistů seznamují se zvyky a tradicemi jiných zemí, což vede k překonávání předsudků o jednotlivých kulturách. Projektu Edison, který proběhne od 10. do 17. 2. 2019 na naší škole, se zúčastní šest stážistů z Evropy a Asie. Ti budou ubytováni v hostitelských rodinách z řad studentů a v rámci svého programu budou ambasadory svých zemí, které představí formou prezentací v jednotlivých hodinách. Zprostředkovatelem této akce je mezinárodní studentská organizace AISEC.
Zkrácený název projektu: Učíme se ze života pro život
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008656
Příjemce podpory: Kraj Vysočina
Partner projektu s finančním příspěvkem: SZŠ a VOŠZ Žďár nad Sázavou
Datum zahájení projektu: 01.09.2018
Datum ukončení projektu: 31.08.2020
Celková doba realizace projektu: 24 měsíců
Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality a efektivity pedagogického působení učitelů směrem k výuce obohacené o využívání aktivizačních metod a posílené o prvky přenosu kompetencí do výuky předmětů, v jejímž rámci tyto kompetence učitelé běžně nerozvíjejí (např. rozvoj jazykových kompetencí v přírodovědných předmětech, ICT kompetencí v cizích jazycích či čtenářské gramotnosti v odborných předmětech). Současně plánované projektové aktivity přispějí k větší otevřenosti školy vůči rodičům a k zavádění prvků evaluace, tedy zhodnocení míry rozvoje kompetencí a gramotnosti žáků a dále také postojů žáků, učitelů i rodičů k proběhlým změnám na škole směrem k aktivizující a transferové výuce.
Název projektu: PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ UČITELŮ A ŽÁKŮ
Registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0006045
Datum zahájení realizace projektu: 01. 09. 2017
Datum ukončení realizace projektu: 31. 08. 2019
Celková doba realizace projektu: 24 měsíců
Projekt je zaměřen na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání žáků a studentů, podporu extrakurikulárních aktivit a aktivity rozvíjející ICT.
Díky uvedenému projektu se v průběhu 24 měsíců budou plnit aktivity, které jsou stanoveny školou jako prioritní a povedou nejen k osobnostně profesnímu rozvoji pedagogů, ale jsou směřovány i na pomoc žákům a studentům ohroženým případným neúspěchem ve vzdělání, a to tak, aby všichni absolventi SŠ i VOŠ měli ty nejlepší možnosti se kvalitně uplatnit na trhu práce.
© 2025 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Žďár nad Sázavou, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO