Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > Haškova Lipnice

Haškova LipniceStudenti obou třetích ročníků se v doprovodu pedagogického dozoru zúčastnili jednodenní exkurze do Lipnice nad Sázavou. Jejím cílem bylo přiblížit životní osudy, názory a také literární působení významné osobnosti české literatury I. pol.20. století-Jaroslava Haška.

Prvním bodem exkurze byla návštěva Památníku J. Haška, zhlédli jsme expozici věnovanou J. Haškovi, a to včetně krátkého filmu zachycujícího život této osobnosti.

Dále jsme navštívili hrob J. Haška a také poeziomat pod Bílou věží. Zde jsme si vyslechli audionahrávku jedné z Haškových povídek. Prohlédli jsme si také hrad Lipnice, kde J. Hašek působil jako průvodce.

Poté jsme se vydali na procházku do okolí Lipnice, a to s cílem prohlédnout si sochy Radomíra Dvořáka, jež jsou instalovány v okolí městečka a jsou inspirovány právě Haškovým dílem.

V závěru exkurze jsme se seznámili s prostředím restaurace U České koruny, kde Hašek část svého života bydlel a také začal psát knihu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.

Haškova Lipnice.jpg
Haškova Lipnice.jpg