Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > Setkání s úspěšnými absolventy školy

Setkání s úspěšnými absolventy školyDatum konání:
6.10.2022

Významné výročí si žádá mimořádnou akci. Kolektiv zaměstnanců Střední zdravotnické školy se rozhodl oslovit úspěšné absolventy, kteří během 50 let existence žďárské Zdravky vzešli ze školních lavic. Pozvání na besedu, která se v Kině Vysočina konala 6. 10. 2022, bez váhání přijali:

PhDr. Hana Svobodová, Ph.D.

MUDr. Jan Gretz

Hana Musilová, DiS

Mgr. Tomáš Komínek

Bc. Regina Kouřilová, DiS

V zaplněném sále nechyběli ani bývalí pedagogové, s nimiž si vzácní hosté měli o čem povídat. Kromě vzpomínek na svůj školní život přednesli studentům střední školy svou cestu k úspěchu, kterou často lemovalo krátké hledání se, spousta přešlapů, šťastných setkání a hlavně píle, která je v jejich životě nakonec dovedla tam, kde dnes jsou. Čtyřhodinové povídání mělo mezi přítomnými velký ohlas.

Po skončení besedy následovala prohlídka zrenovované školní budovy, která v posledních letech prošla kompletní rekonstrukcí.

Mgr. Jiří Bubák

Z HISTORIE ŠKOLY

Střední zdravotnická škola vznikla ve Žďáře nad Sázavou v roce 1972 a 1. září 1996 zahájila svoji činnost Vyšší zdravotnická škola. V červenci 2006 se název školy změnil na ten současný: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Žďár nad Sázavou.

Studenty škola vzdělává ve třech oborech: praktická sestra, zdravotnické lyceum a diplomovaná všeobecná sestra. Celkem má kolem 350 studentů. Velký zájem je o kombinované studium (při zaměstnání) ve vyšší škole.

Budova dnešní školy pro budoucí zdravotníky stojí ve žďárské Dvořákově ulici. Je ze začátku minulého století (stavba byla dokončena v roce 1909) a fungovala v ní někdejší lnářská škola (zemská odborná škola hospodářská, později odborná škola hospodářsko-lnářská). V budově se po roce 1948 vystřídaly ještě státní odborná hospodářská škola a zemědělské odborné učiliště a od roku 1968 dívčí odborná škola (lidově „knedlíkárna“).

VÍCE FOTEK NA ŠKOLNÍM FACEBOOKU https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1103712163722386&type=3

12. 10. 2022

Setkání s úspěšnými absolventy školy
Setkání s úspěšnými absolventy školy
Setkání s úspěšnými absolventy školy
Setkání s úspěšnými absolventy školy