Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI

SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCIDatum konání:
28.5.2019

28. května 2019 se jako každý rok konalo školní kolo soutěže v první pomoci. Tradičně se v poskytování první pomoci snažili o co nejlepší výkony žáci 1. a 2. ročníku obou oborů. Jejich starší spolužáci z třetího ročníku, společně s 2 dětmi zaměstnanců školy a 20 žáků průmyslové školy se ujali role figurantů. Pro věrohodnost poranění, byli všichni figuranti namaskováni. – „ tekla jim krev, měli popáleniny, amputované končetiny, byli v bezvědomí…“ Na 12 stanovištích s odbornou tématikou procházeli od ošetřování drobných poranění, k náhlému porodu, úrazům lesních dělníků při práci s motorovou pilou, amputacím až po tragickou autonehodu. Aby nebyli zahlceni pouze odbornými výkony, připravili jim pedagogové i odpočinková stanoviště. Zde se mohli realizovat ve sportovních výkonech, hlavolamech, jazykolamech, manuální zručnosti, cizích jazycích, fyzice a to vše zábavnou formou.

Akce se zúčastnila i naše partnerská organizace ProgressRescue. Profesionální záchranáři hodnotili výkony žáků nejen v akci na stanovišti, ale i při závěrečném hodnocení. Mezi profesionálními záchranáři v této společnosti působí i jako asistenti žáci a studenti naší školy, kteří prochází specializovaným výcvikem.

Jako host zde byl Mgr. Daniel Ubr, ředitel základní školy v Křižanově. Pro tuto školu budou žáci našich prvních ročníků chystat výuku první pomoci v rámci branného dne.

Musíme naše žáky pochválit, neboť všechna stanoviště hravě zvládli. Věříme, že se jim budou zkušenosti s první pomocí v běžném životě hodit. Ne každý si v takové situaci poradí, a proto je dobré trénovat a být připraven pomáhat.

 

Pokud chcete vidět více fotek, najdete je na našich www stránkách.
https://www.facebook.com/St%C5%99edn%C3%AD-zdravotnick%C3%A1-%C5%A1kola-a-VO%C5%A0Z-%C5%BD%C4%8F%C3%A1r-nad-S%C3%A1zavou-177379422444729/

[6. 6. 2019]

SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
sdasdsa
SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI