Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > Sportovně-turistický kurz 2023

Sportovně-turistický kurz 2023Datum konání:
12.6.2023
Datum ukončení:
16.6.2023

Studenti 2. ročníků se tradičně „zocelovali“ na oblíbeném sportovně-turistickém kurzu. Pětidenní akce se konala ve Skleném od 12. do 16. června 2023, kam se studenti přesouvali ze Žďáru nad Sázavou. O kurz byl velký zájem, několik žáků se ze zdravotních či rodinných důvodů nezúčastnilo.

Náplní kurzu byla cykloturistika, pěší turistika, střelba ze vzduchovky, koupání, sportovní hry, orientace v přírodě a mapě, orientační běh, první pomoc včetně maskování, ochrana člověka za mimořádných situací, základy vodáctví (kanoe, šlapadla) a došlo i na stolní hry či divadelní scénky. Samozřejmostí byl společný táborák, který byl pro velký úspěch hudebníků hned dvakrát. Získané znalosti a dovednosti studenti zúročili v závodech, které je provázely po celých pět dní v rámci „celotáborové“ hry. Sladká odměna za snahu stála.

Pět dnů jsme prožili bez kázeňských problémů, k čemuž přispělo trio mých báječných kolegů. Kurzu se zúčastnilo 41 studentů, kteří absolvovali 120 kilometrů na kole. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se nebáli, často překonali svá vlastní očekávání a svým tempem úspěšně dorazili až zpět před naši školu! Díky a sportu zdar!!!

vedoucí kurzu: Mgr. Jiří Bubák

27. 6. 2023

Sportovně-turistický kurz 2023
Sportovně-turistický kurz 2023
Sportovně-turistický kurz 2023