Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > STÁŽ POLSKO

STÁŽ POLSKOPředvelikonoční týden jsme se studenty 1.S prožili v polském Lešně. Tamější Univerzita Jana Amose Komenského, která umožňuje studium v různých zdravotnických oborech, nám představila své nově vybudované simulační centrum.

Pod tímto centrem si představte řadu místností, které jsou oborově zaměřené. Jedna z nich je vybavena na nácvik ošetřovatelských postupů, další na fyzikální vyšetření pacienta, nejmenší z nich pak na první pomoc. Hlavním cílem naší stáže však byla největší z místností, připomínající oddělení JIP. Tato místnost v sobě ukrývá figurínu pacienta reálné velikosti, která je napojená na moderní monitorovací zařízení. Mimo to obsahuje řadu invazivních vstupů – jako jsou např. kanyly či drény. Pedagogičtí pracovníci centra, pak ve speciálně upravené místnosti „za zrcadly“, pomocí PC ovládají samotného pacienta – tedy mluví skrze něj pomocí mikrofonu, mění u něj vitální funkce, upravují fenomény při dušnosti. K podbarvení opravdovosti situace mluví do mikrofonu a simulují reakce pacienta (mluví, vzdychají, projevují verbálně bolest). K dispozici je také telefonní přístroj, kterým se student může spojit s lékařem a konzultovat zdravotní stav pacienta.

Kromě našich studentů byli do simulace zapojeni i studenti z Polska. Komunikace tedy probíhala převážně v anglickém jazyce.

Mimo výuková pracoviště jsme navštívili nejen muzeum spojené s Janem Amosem Komenským, ale také místní nemocnici.
K relaxaci jsme využili místní bazén, vycházku po městě a nákupy.

Stáž byla časově velmi náročná, ale zároveň velmi zajímavá a přínosná.

Za celý tým Vladimír Bergl a Pavlína Lysá

14. 4. 2023

STÁŽ POLSKO
STÁŽ POLSKO
STÁŽ POLSKO
STÁŽ POLSKO
STÁŽ POLSKO
STÁŽ POLSKO