Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Zdravka je součástí programu DofE

Zdravka je součástí programu DofEStudenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické patří od roku 2024 do rodiny DofE. Cena vévody z Edinburghu patří ve světě k oblíbeným možnostem, jak smysluplně trávit svůj volný čas.

Program je pro všechny ve věku od 14 do 24 let. Založila ho roku 1956 Jeho královská Výsost, princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. Proto název Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's Award). S ním se na tvorbě programu podílel i Kurt Hahn, německý pedagog prosazující zážitkovou výuku, a lord Hunt, který mimo jiné vedl první úspěšnou expedici na vrchol Everestu.

Program spočívá v tom, že se pravidelně věnuješ aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity si stanovíš určitý cíl, který tě bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvuješ týmovou expedici v přírodě. Celou svou cestu programem zaznamenáváš do online aplikace, a když potřebuješ pomoc, máš k dispozici vedoucího, který ti poradí.

Připojíš se tak k mladým lidem ze 130 zemí světa, kteří se mohou pochlubit absolvováním jeho bronzové, stříbrné či zlaté úrovně.

Staň se i ty absolventem tohoto prestižního programu, jehož absolvování zohledňuje při přijímacím řízení nejen celá řada univerzit a vysokých škol, ale i čím dál větší množství zaměstnavatelů.

Kompletní informace najdeš na webu: dofe.cz

 

Vedoucí programu DofE na škole: Jiří Bubák, Ivona Petrová, Radana Nováková, Petra Střechová

Logo DofE Award Czech Republic.jpg