Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktivity školy > PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI

PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCIDatum konání:
28.6.2021

28. června 2021 se po covidové odmlce konalo školní kolo soutěže v první pomoci.

Na třech stanovištích s modelovými situacemi se snažili žáci prvních a druhých ročníků o poskytování první pomoci. Jejich starší spolužáci z třetího ročníku, společně s 5 dětmi zaměstnanců školy se ujali role figurantů. Pro věrohodnost poranění, byli všichni figuranti namaskováni. – „ tekla jim krev, měli popáleniny, epileptický záchvat, úraz elektrickým proudem, byli v bezvědomí…“

Na dvou stanovištích probíhala názorná odborná instruktáž uvolnění DC pomocí nejmodernější pomůcky k Heimlichovu hmatu a používání termoizolační folie. Zde si žáci pod vedením odborníků měli možnost vše vyzkoušet.

Aby nebyli zahlceni pouze odbornými výkony, připravili jim pedagogové i odpočinková stanoviště. Zde se mohli realizovat ve sportovních výkonech, hlavolamech, jazykolamech, manuální zručnosti, cizích jazycích, fyzice, a to vše zábavnou formou.

Akce zúčastnila i naše partnerská organizace ProgressRescue. Profesionální záchranáři předali studentům odborné i své osobní rady v případě dopravní nehody, zajištění místa, postupu poskytování celkové pomoci i první pomoci Mezi profesionálními záchranáři v této společnosti působí i jako lektoři žáci a studenti naší školy, kteří prochází specializovaným výcvikem.

Jako hosti zde byli i zástupci Červeného kříže, se kterými nás pojí též mnohaletá spolupráce.

Naši žáci si vyzkoušeli ošetřovat poranění, se kterými se mohou v běžném životě setkat. Posledních několik měsíců nebylo určitě pro nikoho z nás příjemných a mnohé to ovlivnilo i ve vzdělávání. Díky tomuto dnu se všichni zúčastnění mají možnost lépe zorientovat v dopravní nehodě i v postupech zachraňujících život.

Děkuji všem, kteří pomáhali s realizací a také těm, kteří se nebáli soutěžit!

https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/krev-a-narek-zranenych-studenti-ze-zdravky-davali-dat-prvni-pomoc-podivejte-se-2.html

1. 7. 2021

PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI
PROJEKTOVÝ DEN SOUTĚŽ V PRVNÍ POMOCI